Blog

11 czerwca 2024
Najważniejsze etapy leczenia implantologicznego

Implantologia to dziedzina stomatologii, która pozwala na trwałe i estetyczne zastąpienie brakujących zębów. W tym artykule przybliżymy najważniejsze etapy leczenia implantologicznego, pozwalające pacjentom odzyskać zdrowy i piękny uśmiech. Dzięki naszym wskazówkom będziesz wiedzieć, co Cię czeka, jeśli zdecydujesz się na leczenie implantologiczne.

Czytaj dalej
12 kwietnia 2024
Dlaczego ubytki zębowe powinny być uzupełniane?

Utrata zębów nie tylko wpływa negatywnie na estetykę uśmiechu, ale również może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Właśnie dlatego uzupełnianie ubytków zębowych jest tak ważne. W poniższym artykule dowiesz się, jakie są konsekwencje braku zębów i dlaczego warto zainwestować w ich uzupełnienie. Przedstawiamy najważniejsze powody uzupełniania ubytków.

Czytaj dalej
4 kwietnia 2024
Implanty all on for i inne błędy. Jak prawidłowo czytać i wymawiać nazwy implantów, aby znaleźć je w internecie?

Zastanawiasz się, czy istnieje możliwość uzupełnienia braków zębowych w trakcie jednej wizyty u dentysty? W dzisiejszych czasach stomatologia rozwija się bardzo dynamicznie, a nowoczesne technologie pozwalają na skrócenie czasu leczenia oraz zwiększenie komfortu pacjentów. W tym artykule przyjrzymy się metodzie all on 4 i all on 6, które umożliwiają szybkie i skuteczne uzupełnienie braków zębowych.

Czytaj dalej
12 marca 2024
Ile trwa okres adaptacji implantu zębowego?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu potrzeba, aby Twój organizm zaakceptował wszczepiony implant zębowy? Proces ten nazywany jest okresem adaptacji implantu, a jego czas trwania zależy od wielu czynników. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, omówimy poszczególne etapy adaptacji oraz czynniki wpływające na czas trwania procesu.

Czytaj dalej
5 marca 2024
Lęk przed zabiegiem implantologicznym. Dlaczego nie ma powodów do obaw?

Lęk przed zabiegiem implantologicznym to uczucie, które towarzyszy wielu pacjentom planującym leczenie z użyciem implantów. Niektórzy obawiają się bólu, powikłań czy długotrwałego procesu gojenia. Czy te obawy są uzasadnione? W poniższym artykule postaramy się rozwiać wątpliwości i wyjaśnić, dlaczego nie ma powodów do strachu przed tym rodzajem terapii.

Czytaj dalej
6 lutego 2024
Czy implanty zębowe można wszczepiać pacjentom w każdym wieku?

Ta kwestia od dawna budzi wiele kontrowersji i pytań zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy stomatologów. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym tematem, przybliżając czytelnikom informacje na temat różnych aspektów implantacji zębowej oraz analizując kryteria, które muszą zostać spełnione, aby zabieg mógł być przeprowadzony.

Czytaj dalej
6 grudnia 2023
Czy implanty zębowe są w pełni bezpieczne dla zdrowia?

Kwestia bezpieczeństwa implantów stomatologicznych budzi wiele kontrowersji i wątpliwości zarówno wśród pacjentów, jak i specjalistów. Dlatego omawiamy ją w poniższym artykule. Czytając przygotowany tekst, dowiesz się, dlaczego warto korzystać z implantów zębowych. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie stomatologii, które pozwala na trwałe i estetyczne uzupełnienie brakujących zębów.

Czytaj dalej
2 listopada 2023
Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

W dzisiejszych czasach medycyna stomatologiczna oferuje wiele metod leczenia i odbudowy brakujących zębów. Jednym z najbardziej zaawansowanych i skutecznych sposobów jest wszczepienie implantu zębowego. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na trwałe i estetyczne uzupełnienie ubytków w uzębieniu, przywracając pacjentom komfort jedzenia oraz piękny uśmiech. Poniżej podpowiadamy, jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego.

Czytaj dalej
10 października 2023
Implant a proteza stomatologiczna - dlaczego nie należy mylić tych pojęć?

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie są różnice między implantem a protezą stomatologiczną? Choć oba rozwiązania służą do odbudowy utraconych zębów, mają zupełnie inne cechy oraz zastosowania. Wyjaśniamy te różnice poniżej – zachęcamy do sprawdzenia, dlaczego nie należy mylić tych pojąć. Dzięki krótkiemu poradnikowi poznasz znaczenie pojęć implantu oraz protezy stomatologicznej.

Czytaj dalej
12 września 2023
Rodzaje implantów zębowych

Utrata zębów może być przyczyną wielu problemów, zarówno zdrowotnych, jak i estetycznych. Dzięki postępowi nauki i technologii stomatologia oferuje dziś wiele rozwiązań w tym zakresie. Jednym z najbardziej efektywnych i innowacyjnych są implanty zębowe. Warto więc przyjrzeć się różnym rodzajom tego rozwiązania, aby jeszcze lepiej zrozumieć, jak mogą one pomóc odzyskać piękny uśmiech.

Czytaj dalej

ul. Katowicka 81E/111
61-131 Poznań

Copyright ©2024 - Nowe Zęby - Wszystkie prawa zastrzeżone