Blog

6 lutego 2024
Czy implanty zębowe można wszczepiać pacjentom w każdym wieku?

Ta kwestia od dawna budzi wiele kontrowersji i pytań zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy stomatologów. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym tematem, przybliżając czytelnikom informacje na temat różnych aspektów implantacji zębowej oraz analizując kryteria, które muszą zostać spełnione, aby zabieg mógł być przeprowadzony.

Czytaj dalej
6 grudnia 2023
Czy implanty zębowe są w pełni bezpieczne dla zdrowia?

Kwestia bezpieczeństwa implantów stomatologicznych budzi wiele kontrowersji i wątpliwości zarówno wśród pacjentów, jak i specjalistów. Dlatego omawiamy ją w poniższym artykule. Czytając przygotowany tekst, dowiesz się, dlaczego warto korzystać z implantów zębowych. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie stomatologii, które pozwala na trwałe i estetyczne uzupełnienie brakujących zębów.

Czytaj dalej
2 listopada 2023
Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

W dzisiejszych czasach medycyna stomatologiczna oferuje wiele metod leczenia i odbudowy brakujących zębów. Jednym z najbardziej zaawansowanych i skutecznych sposobów jest wszczepienie implantu zębowego. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na trwałe i estetyczne uzupełnienie ubytków w uzębieniu, przywracając pacjentom komfort jedzenia oraz piękny uśmiech. Poniżej podpowiadamy, jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego.

Czytaj dalej
10 października 2023
Implant a proteza stomatologiczna - dlaczego nie należy mylić tych pojęć?

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie są różnice między implantem a protezą stomatologiczną? Choć oba rozwiązania służą do odbudowy utraconych zębów, mają zupełnie inne cechy oraz zastosowania. Wyjaśniamy te różnice poniżej – zachęcamy do sprawdzenia, dlaczego nie należy mylić tych pojąć. Dzięki krótkiemu poradnikowi poznasz znaczenie pojęć implantu oraz protezy stomatologicznej.

Czytaj dalej
12 września 2023
Rodzaje implantów zębowych

Utrata zębów może być przyczyną wielu problemów, zarówno zdrowotnych, jak i estetycznych. Dzięki postępowi nauki i technologii stomatologia oferuje dziś wiele rozwiązań w tym zakresie. Jednym z najbardziej efektywnych i innowacyjnych są implanty zębowe. Warto więc przyjrzeć się różnym rodzajom tego rozwiązania, aby jeszcze lepiej zrozumieć, jak mogą one pomóc odzyskać piękny uśmiech.

Czytaj dalej
7 sierpnia 2023
Sześć w jednym czyli kilka słów o implantach all on 6

Rozwój stomatologii i nowoczesnych technologii pozwala na coraz większe możliwości w dziedzinie implantologii. Wpływa to na poprawę komfortu pacjentów, którzy z różnych przyczyn muszą zdecydować się na leczenie ubytków zębowych. Jednym z takich rozwiązań, zdobywającym coraz większą popularność, jest metoda All-on-6. Czym dokładnie jest i dlaczego warto się na nią zdecydować? Odpowiadamy na te pytania […]

Czytaj dalej
20 lipca 2023
Na czym dokładnie polega metoda implantologiczna all on 4?

Metoda implantologiczna All-on-4 to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na całkowitą odbudowę uzębienia zarówno w przypadku braku zębów, jak i przy ich zaawansowanym uszkodzeniu. Stosując to rozwiązanie, można uzyskać estetyczny i funkcjonalny efekt w krótkim czasie. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat metody All-on-4. Zapoznaj się z nimi!

Czytaj dalej

ul. Katowicka 81E/111
61-131 Poznań

Copyright ©2024 - Nowe Zęby - Wszystkie prawa zastrzeżone