Czy jestem skazany na protezę, gdy straciłem wszystkie zęby?
Protezy mogą powodować ból, bywają niewygodne i niestabilne. Mogą utrudniać gryzienie, prowadząc nawet do tego, że przestaniesz normalnie jeść, normalnie się uśmiechać. Nie wspominając o problemach funkcjonowania w społeczeństwie… Na szczęście jednak nowoczesna stomatologia dysponuje rozwiązaniami, które mogą spełnić różne oczekiwania. Leczenie typu All-on-4® to jedno z takich rozwiązań.
Na czym polega metoda All-on-4®?
To zastąpienie brakujących zębów przy użyciu mostu obejmującego cały łuk zębowy. Łuk oparty jest na zaledwie czterech implantach stomatologicznych. Dzięki temu, że wystarczy mniejsza liczba implantów, skraca się ogólny czas leczenia. Wyjątkowe rozwiązania zastosowane w technice All-on-4® zapewniają także lepszą stabilizację w kości, zmniejszając potrzebę operacji przeszczepienia kości w celu zwiększenia jej ilości.
Czy naprawdę jeszcze tego samego dnia będę miał nowe zęby?
W zdecydowanej większości przypadków lekarz stomatolog może jeszcze tego samego dnia osadzić tymczasowe uzupełnienie brakujących zębów. Wygląda ono i funkcjonuje niemal tak samo, jak naturalne zęby. Po kilku tygodniach gojenia będzie można założyć docelowy most. Tak, to naprawdę jest takie proste!
Ile kosztuje odtworzenie uzębienia techniką All-on-4®?
Koszt odtworzenia dolnego łuku metodą All-on-4® wynosi 30 tys. zł. Górny łuk wsparty na 6 implantach to cena 38 tys zł. Pamiętaj, że płatność rozłożyć można na dogodne raty w systemie MediRaty.
W jaki sposób implant odtwarza ząb?
Lekarz implantolog wprowadza tytanową śrubę do kości szczęki lub żuchwy w miejsce, w którym brakuje zęba. Po upływie określonego czasu na tej śrubie osadza się koronę zęba.
Bardzo boję się dentysty i bólu. Czy ta metoda jest dla mnie?
Zdecydowanie to najkrótsza, najmniej bolesna i najbardziej komfortowa metoda odtworzenia pięknego, naturalnego uzębienia na świecie! Cały zabieg odbywa się w pełnym komforcie dla pacjenta.
Czy w przypadku braku wielu lub wszystkich zębów potrzebne jest odtwarzanie każdego korzenia zęba?
Nie, na kilku implantach można odbudowywać całe grupy zębów wykonując mosty i uzupełniając w ten sposób brak nawet wszystkich zębów.
Czy zabieg implantacji jest bolesny?
Z reguły nie powoduje on dolegliwości bólowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co dostatecznie znosi potencjalne bodźce bólowe. Oczywiście pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, jednak bez bólu. Osobom wyjątkowo wrażliwym zaleca się zażycie standardowych leków przeciwbólowych przed zabiegiem implantacji oraz po nim.
Ile trwa zabieg?
Średnio około godziny. Minimum 20 minut, maksimum około 2 godzin przy rozleglejszych i bardziej skomplikowanych zabiegach.
Ile czasu trwa gojenie się ran po zabiegu?
Musi minąć minimum 3 miesiące, by można było obciążać implant. Czasami potrzeba 6 miesięcy, by osadzić koronę.
Jakie są zalety leczenia implantologicznego?
Pacjent od razu zyskuje poprawę estetyki uśmiechu i ułożenia ust, wyraźniejszą mowę, bardziej komfortowe gryzienie i rzucie, polepszenie zmysłu smaku oraz bardzo wysoki komfort: jak przy własnych naturalnych zębach.
Ile wynosi trwałość implantu?
Trwałość implantu porównywalna jest z naturalnymi zębami i o ile nie dojdzie do urazu, implant pełni swoją rolę przez długie lata. Warto pamiętać, że trwałość klasycznego mostu wynosi zaledwie około 8 lat, a protezy około 5 lata.
Jakie są wskazania do implantacji?
Brak pojedynczego zęba lub większej ilości zębów, a nawet całkowite bezzębie. Brak zawiązków zębów stałych, brak tolerancji protez tradycyjnych, braki międzyzębowe.
Jakie są przeciwskazania do implantacji?
Ciąża, wiek poniżej 16 roku życia, brak wystarczającej ilości naturalnej kości w miejscu planowanej implantacji, narkomani. Implanty znacznie gorzej goją się u palaczy tytoniu, przy nadmiernym spożywaniu alkoholu, przy chorobach przyzębia, a także cukrzycy, osteoporozie, chorobach układu krążenia, chorobach stawów.
Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko, że implant wypadnie?
Implanty w znakomitej większości przypadków – o ile są właściwie zamocowane – nie sprawiają żadnych problemów, a ryzyko ich wypadnięcia jest żadne. O implanty należy dbać podobnie, jak o naturalne zęby.
Czy po zabiegu implantacji można od razu jeść?
Generalnie nie zaleca się spożywania pożywienia o ostrych krawędziach, wyjątkowo gorących czy ostrych. Przez kilka dni po zabiegu najlepiej jeść miękkie, dobrze nawodnione i delikatne pożywienie.
Czy po zabiegu mogą pojawić się komplikacje? Jak je rozpoznać?
Leczenie implantologiczne w co najmniej 96% przypadków jest bardzo skuteczne. W gabinetach „Nowe Zęby” skuteczność ta wynosi ponad 99%. Pacjent, który został prawidłowo zdiagnozowany przez dobrego lekarza, może być spokojny o powodzenie zabiegu implantacji oraz o przyjęcie się implantu. W gabinetach „Nowe Zęby” lekarze pracują wyłącznie na implantach bardzo dobrej jakości, wykonanych z bezpiecznych materiałów. Ryzyko ich odrzucenia oraz wystąpienie jakichkolwiek komplikacji jest niemal zerowe.
Jak dbać o implanty?
Implanty myje się jak naturalne zęby: minimum dwa razy dziennie, a optymalnie również po każdym posiłku. Dobrze jest używać nitki dentystycznej oraz irygatora, by dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe.
Jak przygotować się do zabiegu wszczepienia implantów?
Przede wszystkim konieczna jest konsultacja, która w gabinetach „Nowe Zęby”. Lekarz na pewno poprosi o wyleczenie wszelkich stanów zapalnych, jeżeli takowe są. Konieczne okazać się może również zdjęcie rtg, które pozwoli lekarzowi implantologowi precyzyjnie ocenić sytuację.
Czy implanty zrastają się z kością?
Tak, to właśnie dlatego funkcjonują tak dobrze, jak zdrowe zęby i czas ich użytkowania jest zbliżony do naturalnych zębów. Warunkiem prawidłowego użytkowania implantów jest przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne.