Implanty Poznań

Implanty to jedna z najważniejszych usług wykonywanych w naszym gabinecie w Poznaniu. Zęby to nie tylko uzupełnienie wyglądu. Pełnią one bardzo ważną funkcję w codziennym życiu. Proste i białe postrzegane są jako symbol zdrowia i urody. Co więcej, sprawne i silne zęby pozwalają cieszyć się spożywaniem takiego jedzenia, na które akurat ma się ochotę, bez żadnych ograniczeń. Dodają również pewności siebie w pracy i podczas spotkań z innymi ludźmi. Zęby pozwalają pozostać aktywnym na długie lata. Każdy brakujący ząb może mieć negatywny wpływ na jakość życia. Dlatego, gdy naturalne uzębienie z jakiegoś powodu wypadnie, ważne jest znalezienie długotrwałego i indywidualnego rozwiązania.

implanty
implanty_4-1
implanty_1
implanty_2

Ruchome protezy często nie są dobrym pomysłem! Przy braku większej liczby zębów protezy są pierwszym sposobem, jaki przychodzi do głowy. Ich posiadacze jednak narzekają na dyskomfort i komplikacje w codziennym korzystaniu. Nawet po wielu wizytach, które mają na celu naprawienie protez i ich dopasowanie, pacjenci często są sfrustrowani i odczuwają ból. Jeśli chcesz uniknąć podobnych problemów oraz chciałbyś odzyskać dawną sprawność swoich zębów i poprawić jakość życia, pomogą Ci w tym nowoczesne rozwiązania stomatologiczne.

Zdrowe zęby

Obecnie, wspólnie z lekarzem stomatologiem można znaleźć rozwiązanie, które z łatwością zastąpi Twoje zęby, wyeliminuje konieczność noszenia protez, zachowując, a często także upiększając i ulepszając Twoje naturalne uzębienie.

Zacznij tworzyć listę potraw, których odmawiałeś sobie przez lata! Od komfortowego zjedzenia posiłku dzieli Cię już tylko kilka kroków! Przejdźmy przez nie razem.

Konsekwencje źle dopasowanej protezy

1.
Dyskomfort i niedogodności w użytkowaniu
Większość użytkowników nie jest zadowolonych ze swojej niedopasowanej protezy. Niestabilna proteza zwykle przesuwa się w jamie ustnej podczas jedzenia i mówienia. To wywiera nacisk na dziąsła i kość szczęki, prowadząc w efekcie do bolesnych stanów zapalnych i wywołując dyskomfort.
2.
Kłopoty z gryzieniem i mówieniem
Proteza często utrudnia gryzienie, co może powstrzymywać od jedzenia większości rzeczy, za którymi kiedyś przepadałeś. Tworzywo sztuczne stykające się z podniebieniem może negatywnie wpływać na smak potraw. Proteza może  powstrzymywać Cię od swobodnego wypowiadania się i uśmiechania. 
3.
Zmiany w wyglądzie
Kiedy kość szczęki nie jest już stymulowana przez własne zęby i korzenie zębów, zaczyna się kurczyć. Na wygląd mogą dodatkowo wpływać ubytki zębowe, ponieważ wtedy wargi nie mają podpory od wewnątrz. Broda zaczyna przesuwać się do przodu i do góry, a wargi kierują się do wewnątrz. To nie wygląda dobrze!

Nowe zęby na solidnych implantach

Ze stomatologicznego punktu widzenia protezy mogą oznaczać kłopoty: często prowadzą do uszkodzeń sąsiednich zębów, powodują zanik kości lub co najmniej znaczne upośledzenie struktur kostnych. Jeszcze do niedawna nie było dla nich niemal żadnej alternatywy... aż do czasu, gdy pojawiły się implanty oraz rewolucyjna technologia wynaleziona przez portugalskiego Doktora Paulo Malo, którego sławna placówka znana jest na świecie pod nazwą Malo Clinic.

Implanty są niezwykle efektywne w przypadku braku jednego, kilku lub nawet wszystkich zębów. Precyzyjnie wykonany zabieg implantologiczny gwarantuje pełną funkcjonalność jamy ustnej, pozwala odzyskać perfekcyjny wygląd i pełen komfort. Jakby tego było mało, materiał, z jakiego wykonane są implanty, jest w pełni kompatybilny z ludzką tkanką, dzięki czemu implant pełni taką samą funkcję jak naturalny korzeń zęba. W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne metody: All-on-4 oraz All-on-6.

implanty zębów przed i po

Dlaczego warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to innowacyjne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą odzyskać piękny uśmiech oraz pełną funkcjonalność zębów. Jednym z głównych powodów, dla których warto się na nie zdecydować, jest fakt, że jest to w pełni bezpieczna i satysfakcjonująca metoda odbudowy zębów. Dzięki implantom pacjenci mogą cieszyć się zdrowymi, silnymi oraz estetycznymi zębami, które pozwalają na komfortowe jedzenie oraz swobodną mowę. Co więcej, implanty stomatologiczne zapewniają krótki czas trwania leczenia oraz bezbolesny zabieg, co stanowi dodatkowe atuty dla osób z obawami przed bólem i długotrwałym leczeniem.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem implantów jest koszt leczenia. W porównaniu do alternatywnej metody przeszczepu kości implanty są mniej kosztowne oraz wymagają mniejszej liczby wizyt u stomatologa. Dodatkowo zapewniają bardzo wysoką estetykę, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat. Wszystkie te powody czynią implanty stomatologiczne bardzo atrakcyjną opcją dla osób z problemami z zębami, które chcą odzyskać swój uśmiech oraz pewność siebie.

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Implanty zębów to jedna z najnowocześniejszych metod odbudowy brakujących zębów. Zabieg ten polega na wszczepieniu w kość szczęki lub żuchwy implantu, czyli sztucznej korzeni zęba wykonanej z tytanu. Musi on zostać umieszczony w kości w miejscu, gdzie brakuje naturalnego zęba, po uprzednim dokładnym przebadaniu i wykonaniu zdjęć radiologicznych.

Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny. Cały proces składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest nacięcie dziąsła, a następnie wykonanie otworu w kości szczęki lub żuchwy. Do tak przygotowanego miejsca wprowadza się implant, który następnie zostaje przykryty szwem. Cały zabieg trwa zazwyczaj około godziny, ale czas ten może być wydłużony, jeśli konieczne będą dodatkowe zabiegi np. uzupełnienie kości w miejscach brakujących lub usunięcie pozostałości po zębach, które nie nadają się do leczenia.

Po pierwszej części zabiegu, która polega na wszczepieniu implantu, konieczne jest odczekanie kilku miesięcy na integrację z kością. W tym czasie implant stopniowo łączy się z tkanką kostną, dzięki czemu staje się trwalszy i bardziej stabilny. Po upływie okresu gojenia się kości wszczepiany jest element łączący implant z koroną zęba. Na tym etapie lekarz wykonuje badanie w celu wykonania protezy zęba. Po kilku dniach pacjent otrzymuje już stały ząb na implancie.

Chciałbyś mieć piękne, białe, mocne zęby i olśniewać swoim uśmiechem innych i samego siebie?

To możliwe! Zobacz, na czym polega koncepcja leczenia All-on-4® Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

All-on-6® to solidne rozwiązanie nawet w przypadku braku wszystkich zębów

Jeśli straciłeś wszystkie zęby, tradycyjne protezy bez mocnego punktu zaczepienia najprawdopodobniej nie będą najlepszym rozwiązaniem.

Protezy bardzo często powodują ból, bywają niewygodne i niestabilne. Utrudniają gryzienie, a gdy zmienia się waga Twojego ciała, stają się bezużyteczne.

Jest jednak rozwiązanie All-on-6® i cała nowoczesna stomatologia, która z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Podobnie jak metoda All-on-4®, brakujące zęby uzupełnia się przy pomocy mostu protetycznego, a wszystko oparte jest zaledwie na 6 implantach, co eliminuje konieczność odtwarzania korzenia każdego zęba. 

Rozwiązanie to jest przy tym stabilne, niezmienne w czasie i bezproblemowe. 

All-on-4® to solidne rozwiązanie w przypadku braku części zębów

Jeśli z jakiegoś powodu: zaniedbania czy wypadku straciłeś sporo zębów, a chcesz nadal jeść, mówić i cieszyć się nieskrępowaną swobodą, metoda All-on-4® jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. 

Polega ona na zastąpieniu brakujących zębów przy użyciu mostu obejmującego cały łuk zębowy, opartego na zaledwie czterech implantach stomatologicznych.

Dzięki temu, że wystarczy mniejsza liczba implantów, skraca się ogólny czas leczenia. Wyjątkowe rozwiązania zastosowane w tej technice zapewniają także lepszą stabilizację, zmniejszając potrzebę operacji przeszczepienia kości w celu zwiększenia jej ilości.

Poznaj 4 powody, dla których warto zastosować metodę leczenia All-on-4®

Lekarz stomatolog w naszym gabinecie może jeszcze tego samego dnia osadzić tymczasowe uzupełnienie brakujących zębów.

Takie tymczasowe uzupełnienie wygląda i daje odczucia bardzo zbliżone do naturalnych zębów. Po zabiegu możesz natychmiast normalnie funkcjonować. Po kilku tygodniach gojenia lekarz stomatolog zakłada ostateczny most. Jakość Twojego życia niesamowicie się poprawi, będziesz też znowu mógł chrupać i śmiać się bez skrępowania - jak za dawnych lat! 

Poczuj to już teraz i zrób pierwszy krok. To odmieni Twoje życie!

metoda all on 4
 1. Możesz wybrać stałe lub zdejmowane uzupełnienie protetyczne.
 2. Specjalny implant, wszczepiony pod kątem, zapewnia lepsze podparcie i stabilizację Twojego uzupełnienia protetycznego.

Każdą pracę wykonujemy wyłącznie na najlepszych materiałach i implantach z dożywotnią gwarancją na implanty oraz łączniki światowej klasy Nobel Biocare®.

Implanty stomatologiczne. Dlaczego All-on-4® lub All-on-6®?

Niższe koszty dzięki redukcji ilości implantów
To uzupełnienie protetyczne wymaga wszczepienia tylko czterech lub sześciu implantów w każdym łuku zębowym. Im mniej implantów, tym niższe koszty.
Bez konieczności przeszczepiania kości
Specjalne pochylenie dwóch implantów zapewnia stabilne i pewne zakotwiczenie łuku zębowego, dzięki czemu nie ma potrzeby przeszczepiania kości.
Szybsze leczenie i krótszy czas gojenia
Uzupełnienie brakujących zębów można zamocować na implantach natychmiast po ich wszczepieniu. Nie musisz czekać na nowe zęby do czasu, aż zagoją się rany po zabiegu chirurgicznym np. przeszczepie kości.
Krótki czas zabiegu: 30 - 60 minut. 
Brak obrzęku i powikłań pozabiegowych.
Elastyczne możliwości: most stały lub zdejmowany
Możesz wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie protetyczne, na przykład most mocowany na stałe (jest najbardziej trwały i najwygodniejszy podczas żucia, ale nie ma możliwości jego zdjęcia) lub uzupełnienie zdejmowane.
Sprawdzone i udokumentowane naukowo
Obydwie metody opierają się na dobrych efektach klinicznych badań, w których wszczepiano cztery implanty i na nich opierano uzupełnienie całego łuku zębowego. Pochylone implanty stosuje się w praktyce klinicznej od ponad 10 lat, uzyskując korzystne wyniki.
Zalecana u pacjentów którzy boją się zabiegów u dentysty
Szybki i przyjemny zabieg pod okiem przyjaznych stomatologów.

Prosty i szybki sposób na zyskanie olśniewającego uśmiechu

 1. Konsultacja
 2. Ustalenie terminu
 3. Zabieg
 4. Olśniewające zęby
Umów się na konsultację
uśmiechnięta kobieta

Najlepsza koncepcja leczenia - implanty stomatologiczne

W przypadku całkowitego bezzębia istniejącego lub grożącego oraz w świetle konieczności pełnej odbudowy uzębienia, doskonałą koncepcją jest precyzyjna technologia All-on-4® lub All-on-6®.

Opiera się ona na umieszczeniu w szczęce lub żuchwie 4 lub 6 implantów, na których w drugim etapie leczenia przymocowuje się odbudowę protetyczną, czyli naturalnie wyglądające zęby.

Wszystko odbywa się bez jakiegokolwiek bólu, w pełnym komforcie, a odbudowane zęby są mocne i stabilne. Można nimi gryźć i żuć jak naturalnymi zębami.

zakładanie implantów stomatologicznych
Obydwa rozwiązania są w pełni bezpieczne. To mocne i trwałe wsparcie dla pełnej odbudowy protetycznej gwarantujące bardzo naturalny wygląd. Warto dodać, że czas trwania pełnej odbudowy jest bardzo mało czasochłonny w porównaniu do innych metod wymagających przeszczepu, np. w bezzębiu niezależnie od przyczyny, która ten stan spowodowała.
All-on-4®
stała i pełnołukowa proteza wsparta na czterech implantach
All-on-6®
stała i pełnołukowa proteza wsparta na sześciu implantach

Najważniejsze cechy koncepcji  All-on-4® oraz All-on-6®

w pełni bezpieczna i w pełni satysfakcjonująca dla pacjenta - zdrowa, silna i naturalna praca odbudowanych zębów
krótki czas trwania leczenia
bezbolesny zabieg
mniej kosztowna w porównaniu do alternatywnej metody przeszczepu kości
bardzo wysoka estetyka
bardzo wysoki komfort żucia i mowy: jak przy naturalnych zębach
Nie ma znaczenia, dlaczego chcesz poprawić swoje uzębienie. Ma znaczenie, że chcesz!

Przyczyny konieczności odbudowy zębów mogą być różne, np.:

 • paradontoza - utrata kości w wyniku urazów, zabiegów chirurgicznych
 • zaniedbania - próchnica nie nadająca się do odbudowy
Umów się na konsultację
uśmiechnięta osoba

Gwarancja uśmiechu Noble Biocare®

Praca wykonana tylko na najlepszych materiałach i implantach z dożywotnią gwarancją na implanty oraz łączniki Nobel Biocare®

Główne zalety implementacji

 • poprawa estetyki uśmiechu
 • poprawa ułożenia ust
 • wyraźniejsza mowa
 • w pełni komfortowe gryzienie i żucie
 • odzyskanie czucia smaku
 • bardzo wysoka jakość: jak przy zdrowych, własnych zębach
implant stomatologiczny

Obserwacje wykazują 99,3% skuteczność w integracji sprawdzonych implantów. Implanty Nobel Biocare® mają najdłuższą historię leczenia jako pierwsze implanty tytanowe zastosowane u pacjentów ponad 50 lat temu! Do tej pory są najchętniej stosowanymi implantami przez najlepszych dentystów na całym świecie.

Metody All-on-4® oraz All-on-6® Nobel Biocare®

rehabilitacja bezzębnej szczęki i żuchwy z zanikami kości
wyeliminowanie procedury przeszczepu kości
krótki czas zabiegu: 30-60 minut
umocowanie stałych, tymczasowych mostów już w dniu wykonania zabiegu
wysoka estetyka i pełna funkcjonalność zastosowanego rozwiązania
oszczędność czasu i mniejsze koszty w porównaniu z metodami wymagającymi regeneracji kości
wysoki odsetek powodzenia w porównaniu z metodami wymagającymi regeneracji kości
rehabilitacja skomplikowanych przypadków, dla których dotychczas nie było efektywnej metody leczenia
brak obrzęku i powikłań pozabiegowych
zalecana u pacjentów, którzy boją się zabiegów u dentysty

Implanty stomatologiczne i jego korzyści

Implant stomatologiczny pełni funkcję korzenia dla nowego zęba. Ma zaledwie kilka milimetrów długości i jest starannie wykonany, co umożliwia dentyście jego solidne i stabilne zamocowanie w kości szczęki, podobnie jak naturalny ząb. Na górnej części implantu mocuje się koronę lub most.
Implanty są indywidualnie dopasowywane, aby wyglądały i zachowywały się jak naturalne zęby. Implanty stomatologiczne są uznawane za najlepszą spośród obecnie stosowanych metod odbudowy.
Nowoczesne uzupełnienia protetyczne oparte na implantach wyglądają jak naturalne zęby. Są wykonane z materiałów biokompatybilnych, co oznacza, że organizm dobrze je toleruje. Kolor, kształt i kontury uzupełnień dopasowuje się do naturalnych zębów.
Implanty stomatologiczne przywracają pełną funkcję zdrowych, naturalnych zębów. Dzięki nim można znów włączyć do swojego jadłospisu nawet najbardziej twarde, chrupkie, czy kleiste produkty i w pełni cieszyć się ich smakiem. Implanty poprawiają również wyraźną wymowę, co przekłada się na większą pewność siebie i swobodę w kontaktach z ludźmi. 
Implanty stomatologiczne są mocowane do kości szczęki, co sprawia, że są bardziej stabilne i znacznie wygodniejsze od protez. Materiał powierzchniowy stosowany na implancie stomatologicznym dodatkowo pomaga kości szczęki obrastać wokół implantu, dzięki czemu uzupełnienie jest bezpiecznie osadzone i pozostaje na swoim miejscu.
Rozwiązania oparte na implantach są bardzo trwałe. Przy odpowiedniej pielęgnacji i zachowaniu właściwej higieny jamy ustnej implanty mogą przetrwać wiele lat, nawet do końca życia.
Jeśli straciłeś większość lub wszystkie swoje zęby, nowoczesne rozwiązanie oparte na implantach stomatologicznych jest najlepszym rozwiązaniem. 
W zależności od indywidualnej sytuacji stomatologicznej, dwa do czterech implantów stanowi dużą różnicę, stabilizując uzupełnienie protetyczne i zapewniając pełen komplet zębów. Implanty stomatologiczne zapewniają niezbędną stabilność w kości szczęki.
Zależnie od twojej indywidualnej sytuacji, dentysta może natychmiast połączyć implanty z tymczasowym uzupełnieniem protetycznym. W takim przypadku można wrócić do normalnego życia wkrótce po zabiegu. 
Dopiero kilka tygodni później, kiedy implanty są już w pełni wygojone, dokonuje się ostatecznej odbudowy. Może ona być stała lub zdejmowana, jeśli wolisz wyjmować ją do czyszczenia.

ul. Katowicka 81E/111
61-131 Poznań

Copyright ©2024 - Nowe Zęby - Wszystkie prawa zastrzeżone 
arrow-right-circle