Na czym dokładnie polega metoda implantologiczna all on 4?

Metoda implantologiczna All-on-4 to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na całkowitą odbudowę uzębienia zarówno w przypadku braku zębów, jak i przy ich zaawansowanym uszkodzeniu. Stosując to rozwiązanie, można uzyskać estetyczny i funkcjonalny efekt w krótkim czasie. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat metody All-on-4. Zapoznaj się z nimi!

Jak działa All-on-4 i dla kogo jest przeznaczona?

All-on-4 polega na wszczepieniu tylko czterech implantów, na których opiera się cała konstrukcja protetyczna. Dwa z nich umieszcza się w przedniej części szczęki lub żuchwy, a pozostałe dwa – pod kątem 45 stopni – w tylnej. Implanty te mają specjalne właściwości, ich celem jest zapewnienie maksymalnej wytrzymałości i stabilności konstrukcji.

Metoda ta jest dedykowana przede wszystkim pacjentom, którzy stracili większość lub wszystkie swoje zęby. W jej przypadku nie ma konieczności stosowania procedury uzupełniania kości, co sprawia, że zabieg jest mniej inwazyjny niż tradycyjna implantologia. Ponadto pacjent może liczyć na szybkie efekty.

Zalety metody All-on-4

Metoda All-on-4 ma wiele zalet, które przyciągają pacjentów. Przede wszystkim oszczędza czas – szybkość odbudowy uzębienia pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania już po trzech dniach od zabiegu. Długotrwałe efekty gwarantują również komfort podczas jedzenia i rozmowy. Odbudowa zębów zwiększa pewność siebie i zdecydowanie wpływa na komfort życia.

Pacjenci doceniają także mniejszą inwazyjność tego rodzaju implantologii. Unikanie dodatkowych zabiegów związanych z uzupełnianiem kości pozwala na skrócenie czasu rekonwalescencji oraz ograniczenie bólu. Ponadto metoda All-on-4 jest bardziej ekonomiczna niż tradycyjne rozwiązania, które często wiążą się z koniecznością wszczepienia większej ilości implantów.

ul. Katowicka 81E/111
61-131 Poznań

Copyright ©2024 - Nowe Zęby - Wszystkie prawa zastrzeżone